Facebook FB skupina YouTube

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » WING CHUN » Články

Články

Články o Wing Chun

11. 12. 2015

Dalibor Kuběna - Naplnění osobního potenciálu

Shodou náhod a z ryze praktického důvodu, jimž bylo prodloužení studentského víza v Austrálii po 4 měsících pobytu, jsem narazil na školu Wing Chun kung fu Jima Funga, jež nabízela denní studium bojového umění. Je pravda, že jsem v té době koketoval s myšlenkou začít se věnovat rozvoji svého fyzického těla za pomocí bojových umění a toto byla skvělá příležitost. A tak jsem v lednu 2000 začal trénovat Wing Chun. Více »
21. 12. 2010

Jim Fung - rozhovor 2004

Velmistr Jim Fung († 2007) byl mezinárodně uznáván jako jeden z nejlepších Wing Chun mistrů současnosti. Je autorem dvou knih o Wing Chun, přispíval do mnoha mezinárodních publikací a jeho „International Wing Chun Academy“ je uznávaná jako jedna z nejvíce profesionálních škol bojových umění na světě. Více »
21. 12. 2010

Mark Spence - rozhovor 2005

Mark Spence je jedna z legend International Wing Chun Academy Velmistra Jima Funga. Roku 2009 založil Mark Spence Chi Sau Club v Sydney, Australia. V létě 2005 proběhly v Praze dva semináře a věříme že se v brzké době opět s Markem osobně setkáme. Více »
21. 12. 2010

WING CHUN a QIGONG (CHI KUNG) - Michael Tse

Co je to Qigong? Qigong propojuje tvůj dech, držení těla a mysl. Tradičně všechna čínská bojová umění zahrnovala oboje, vnější a vnitřní trénink. Vnitřní trénink trénuje Jing, Qi a Shen. Vnější trénink se zabývá tréninkem kostí, svalů a kůže. Více »