Facebook FB skupina YouTube

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » WING CHUN PRAHA

WING CHUN PRAHA

Wing Chun Praha byla založena v březnu 2003 v sídle IWCA, Sydney a v současnosti nabízí skupinový trénink v prostorách na Praze 9, Vysočanech. Wing Chun Praha využívá vyučovacího systému a více než třicetiletých zkušeností Velmistra Jima Funga v jeho "International Wing Chun Academy" (IWCA).

Vize Wing Chun Praha

Wing Chun Praha nabízí skupinový trénink všem, kteří pochopili, že osobní růst a rozvoj je zcela jistě ovlivněn a ovlivňuje růst a rozvoj okolí. Přátelská a konstruktivní atmosféra je předpokladem maximalizace potenciálu jednotlivce i skupiny. Filosofii Wing Chun Praha podtrhuje její slogan - Power, Peace & Honour.

Sifu Dalibor Kuběna

Sifu Dalibor Kuběna je přímým studentem Velmistra Jima Funga a zařadil se roku 2003 do řad Level 1 instruktorů IWCA (Sydney, Australie). Od svého návratu již 15 let propaguje v České republice Wing Chun kung fu na tématicky zaměřených společenských událostech a učí své studenty ve Wing Chun Praha. Po smrti svého mistra Jima Funga navštěvoval v Hong Kongu Velmistra Chu Shong Tina  (+ 2015) Současně pokračuje ve vlastním studiu Wing Chun kung fu s řadou Hong Kongských mistrů z linie Yip Man - Chu Shong Tin.

Wing Chun Kung Fu systém Velmistra Jima Funga

Wing Chun Praha nabízí propracovaný systém výuky, jež využívá International Wing Chun Academy. Toto umožňuje systematický přístup k jednotlivci, jež je nutný k vytvoření potřebných základů. Studenti jsou zorganizováni do skupin dle pokročilosti (Grade). Každá skupina má stanoven týdenní plán témat, technik a praktických aplikací, které je potřeba zvládnout.

Takto zpracovaný učební plán umožňuje studentovi mít absolutní přehled o probírané látce a v případě nepřítomnosti ví student přesně co se probíralo a je si schopen látku individuálně doplnit. Studentům je takto umožněno dosáhnout během 2-3 let na úroveň Level 1 (ekvivalent černého pásku, hodnotící systém využívaný u japonských bojových umění).

Fyzické a psychické předpoklady

Wing Chun Kung Fu svým zaměření na harmonický rozvoj osobnosti je vhodný pro všechny dospělé jedince bez rozdilu v pohlaví nebo věku (minimální akceptovatelný věk ve Wing Chun Praha je 16 let). Ač se jedná o fyzickou, ale i psychickou aktivitu, očekává se od začátečníka minimální fyzická kondice, ale o to více je kladen důraz na odhodlání a systematický přístup k tréninku.

Pravidelná soustředění

Pokročilejším studentům se nabízí možnost intenzivního soustředění, jež je organizováno v současnosti jedenkrát ročně v letních měsících.

Wing Chun Praha a svět

Wing Chun Praha zprostředkovává svým studentům kontakt nutný k rozšiřování jejich schopností a vědomostí pravidelnými návštěvami zahraničních osobností ze světa Wing Chun. Jedná se v prvé řadě o současné a bývalé instruktory International Wing Chun Academy a Wing Chun mistry z Hong Kongu. Informujte se o příštích možnostech a seminářích.

Wing Chun Praha a děti (junioři)

Jelikož je k plnohodnotnému zapojení do tréninku Wing Chun je zapotřebí určité mentální a fyzické vyspělosti, samostatnosti a schopnosti jednotlivce se maximálně soustředit NENABÍZÍME v současné době kurzy pro děti a juniory.