Facebook FB skupina YouTube

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » WING CHUN

WING CHUN

Wing Chun je jeden z nejmladších stylů kung fu (wu shu). Asi před 300 lety jej vytvořila Ng Mei, sestra ze Šaolinského kláštera. Ng Mei byla ve své době uznávaná jako jedna z pěti nejlepších odborníků na existující styly kung fu. Vznikl tak velice efektivní styl, který nespoléhá příliš na fyzickou sílu a dá se naučit za relativně krátkou dobu.

V minulosti, až do počátku dvacátého století, byla většina bojových umění v Číně vyučována soukromně v malých skupinách. Wing Chun byl od svého vzniku předáván jen vybraným jedincům. Za jeho veřejným vyučováním stojí legendární Yip Man po svém příchodu z pevninské Číny do Hong Kongu v letech 1948-49.

Wing Chun systém není jako jiné styly kung fu založen na imitaci pohybů zvířat. Je založen na vědeckých principech, které vysvělují jak vygenerovat a přemoci sílu tím nejefektivnějším způsobem.

Wing Chun nabízí mimo efektivního systému pro sebeobranu také přínos v mnoho jiných oblastech jako například zvýšení sebevědomí, zlepšení fyzické kondice, relaxaci, koncentraci, koordinaci a to komukoli bez rozdílu ve věku, pohlaví a velikosti.