Facebook FB skupina YouTube

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » WING CHUN » Legenda o Wing Chun

Legenda o Wing Chun

Někdo má rád legendy a někdo ne. Řešit zdali je níže uvedený příběh pravdivý nebo ne, když se to dle ústního podání mělo stát před 300 lety, je tak akorát ztráta času. Protože pokud má někdo legendy rád, tak budou existovat jako zdroj inspirace nebo třeba ponaučení. Toto je legenda o Wing Chun.
 

yim-wing-chunV dobách kdy bylo území Číny ovládáno rodinnými klany stál v jejich čele obvykle ten nechytřejší, nebo možná ten nejmocnější a možná taky nejsilnější a nejodhodlanější člen. Tito lokální vládci si ze své pozice mohli rozhodnout mimo jiné o tom, koho a kdy si přivlastní. V této době žila slečna jménem Jim Wing Chun a té byl jistým pohlavárem jednoho rodinného klanu „nabídnut“ sňatek. Jim Wing Chun se shodou náhod znala s Ng Mei, sestrou ze Šaolinského kláštera, a ta v té době pracovala na novém stylu wu-shu (kung-fu). Ng Mei, poté co se seznámila s prekérností situace ve které se nachází, nabídla Jim Wing Chun řešení. Pokud spojí Jim svou motivací s její znalostí o bojových uměních může s klidem svému nápadníkovi navrhnout přátelský zápas v horizontu jednoho roku a pokud zvítězí, nebude si jej muset vzít. Nápadník se návrhu samozřejmě vysmál, ale jelikož si zakládal na dobrých mravech, tak s ročním odkladem sňatku souhlasil. Jim začala svůj intenzivní roční trénink s Ng Mei. Po roce k překvapení všech, přesně jak Ng Mei předpověděla, Jim Wing Chun svého „nápadníka“ v zápase porazila. Ng Mei na její počest pojmenovala svůj nový styl Wing Chun (v překladu: Everlasting Springtime, Nekončící jaro)

Tato legenda může sloužit jako příklad a inspirace k tomu, že pokud se spojí silná motivace s prvotřídními znalostmi, dají se dokázat téměř neskutečné věci.