Terapeutická pomoc po tréninku

TRÉNUJ NAPLNO s coMra

„Již více než 15 let používám osobně a současně nabízím studentům naší školy coMra-Terapii jako prostředek k řešení akutních i chronických zdravotních problémů, a rovněž  k urychlení regenerace po případných úrazech na tréninku. coMra mimojiné uvolňuje napětí, urychluje hojení a regeneraci a je vhodná rovněž pro prevenci možných zranění. coMra je vždy po ruce a myslím si, že každý klub bojových sportů či umění, či jakákoli jiná sportovní organizace ocení možnost okamžitého řešení akutních zdravotních problémů či nadstandardní péči o své členy“

Dalibor Kuběna, Wing Chun Praha

 

Více informací o coMra-Terapii

Natažené tříslo a svaly chodidla (bojové umění)

Před časem jsem si při tréninku bojových umění zranil (natáhnul) tříslo. Bolest se druhý den po úraze zintenzivnila, měl jsem problémy s chůzí a ráno bolest přecházela v křeče. Bolest vyvolával i pohyb jiných svalových patií a cítil jsem ji rovněž při kýchnutí.

Na dva týdny jsem omezil fyzické aktivity a začal aplikovat coMra-Terapii přibližně 3x týdně po dobu jednoho měsíce. Během prvních týdnů aplikace terapie bylo tříslo stále bolestivé, ale mohl jsem již posilovat horní část těla. Bolest pomalu ustupovala a po měsíci jsem terapii ukončil a opět začal zatěžovat nohy.

Od té doby uběhlo několik měsíců a problém se již neobjevil ani při extrémně zvýžené zátěži.

Podobně mi coMra-Terapie pomohla při regeneraci nataženého svalu na chodidle, kde se uvolnění a úleva od bolesti dostavila téměr okamžitě. Ale ze zkušenosti vím, že pokud se systematicky poraněnému místu nevěnuji a terapii vynechám, problém se nedoléčí a může se znovu ozvat.

Určitě můžu doporučit a potvrdit, že coMra-Terapie urychluje regeneraci zraněných svalů.

Muž, 37 let, Praha

Problémy pohybového aparátu (profesionální fotbal)

„Chronické problémy pohybového aparátu jsou mezi profesionálními fotbalisty bežné a jejich řešení je obvykle složité a často bez výrazných výsledků. V červnu 2011 jsem po 14 dní aplikoval coMra-Terapii na osmi fotbalistech s různými, neustále se navracejícími, problémy pohybového aparátu.
U všech atletů jsem zaznamenal podstatné zlepšení jejich stavu a redukci nebo kompletní vymizení symptomů jejich chronických zdravotních problémů.”

Petr Král, Sportovní fyzioterapeut, Dukla Praha

Svalová horečka (lyžování)

„Jako každý rok jsem se i letos vrhl na náruživé lyžování bez předchozí přípravy. Výsledkem byla velice silná svalová horečka nohou po prvním dni na svahu. Svaly jsem měl tak namožené, že mi dělalo velký problém vyšlapat i jen několik schodů a také běžná chůze byla obtížná. Začal jsem intenzivně ošetřovat nohy laserem Delta a již po prvním dni byla cítit úleva. Třetí den po začátku ošetřování laserem jsem chodil zcela normálně, včetně chůze po schodech a lehkou bolest jsem cítil jen při pevném zatnutí velkých stehenních svalů.“  

Praha, Česká Republika

Natržené kolenní vazy (ragby)

„Vykloubil jsem si během ragbyovém zápasu koleno a natrhnul kolenní vazy (ACL, PCL, MCL) a můj meniskus byl rovněž natržený. Můj ošetřující lékař prohlásil, že jsem nejhorší případ jaký kdy ve své kariéře viděl a prohlásil, že očekává zásadní zlepšení nejdříve po sedmi měsících. Po opreaci jsem začal používat laser Delta. Byl jsem překvapen, že jsem během fyzioterapie nezaznamenal téměř žádnou bolest. Po pěti měsících ošetřování normálně chodím a jezdím na kole a jen občas cítím mírnou bolest.”

Coenraad, Jihoafrická Republika

Vyvrtnutý kotník (atletika)

„V pondělí, první den mého treninkového týdne, jsem si při tréninku sprintu na travnatém kopci vyvrtnul kontík. Po návratu domů jsem okamžitě začal ošetřovat kotník laserem Delta, jelikož jsem nutně potřeboval pokračovat v přípravném tréninku na mezinárodní závod konající se za dva týdny po této události. Ošetřoval jsem se vždy před a po tréninku a absolvoval mé plánované denní tréninkové dávky bez zásadního omezení intenzity. Již ve čtvrtek ráno byl můj stav o 90% lepší.”

Alexander, U.S.

Bolest kyčelního kloubu (squash)

„Hrál jsem squash and pocítíl náhlou ostrou bolest v pravém kyčelním kloubu, která vystřelovala do celé pravé nohy. Okamžitě jsem přerušil hru a ihned po návratu domů jsem začal kloub a nohu ošetřovat laserem Delta. Ošetřoval jsem se jedenkrát denně a za čtyři dny byla noha v pořádku. Bylo zvláštní jak se bolest pohybovala výše a výše v mé noze až čtvrtý den kompleně vymizela.“

Garrett, Kanada

Příprava na Mistrovství světa - Denisa Barešová (sportovní aerobik)

„coMra-Terapii a Delta Laser jsem měla možnost vyzkoušet během přípravy mé svěřenkyně a dcery Denisy Barešové na MS ve Sportovním Aerobiku 2012. coMra-Terapii jsme zařadili do přípravy tři měsíce před šampionátem, a to z několika různých důvodů. Za prvé, jsme chtěli celkově posílit organizmus v období nejvyššího tréninkového vypětí před samotnými závody, a to zvlášť kvůli mononukleóze, kterou Denisa prodělala cca rok před MS, a ze které stále nebyla plně zotavená. Druhým důvodem bylo bolavé koleno, které již několik měsíců Denisu trápilo, a přes předepsanou rehabilitaci se z dlouhodobého hlediska tento stav nezlepšoval. K tomu jsme také chtěli vyzkoušet pozitivní účinek coMra-Terapie na psychické vypětí a předstartovní stres.

Denisa absolvovala kombinaci několika terapeutických postupu s Delta Laserem, které pro nás připravil tým coMra-Terapie, a které jsme aplikovali sami, před, nebo po trénincích. Již v průběhu terapie, jsme zaznamenali, že Denisa začala cvičit s větší chutí a cítila se méně unavená po tréninku. Bolest kolena též začala ustupovat a Denisa byla celkově v lepším psychickém rozpoložení. S coMra-Terapii jsme končili prakticky před samotným MS, a v té době koleno již bylo zcela v pořádku a bolest se již nevrátila. Také pozitivní dopad na celkovou vitalitu a mentální rozpoložení Denisy se v tomto období projevoval ještě výrazněji, a coMra-Terapie evidentně pomáhala Denise k ještě větší vyrovnanosti a koncentraci na výkon.

Na základě těchto zkušeností jsem přesvědčená, že coMra-Terapie a Delta Laser mohou přispět každému aktivnímu sportovci k prevenci, nebo k léčbě sportovních úrazů, ale také ke komplexnímu ladění sportovní formy a výkonu.”

Vlaďka Barešová, profi-instruktorka komerčního aerobiku, (trenérka Denisy Barešové, mistrině Evropy a světa ve sportovním aerobiku)

Bolest zad (aerobik)

„Před odjezdem na letošní MS ve sportovním aerobiku jsem pocítil bolest v zádech, v oblasti přechodu hrudní a bederní páteře. Bolest se stupňovala až přešla v naprosté zatuhnutí, bez možnosti pohybu. Nemohl jsem ani samostatně stát. Při návštěvě nemocnice jsem dostal infuze a jelikož se nic nelepšilo, chtěli si mne tam nechat. Jelikož jsem ale musel se závodníky odjet, vzal jsem si léky na uvolnění a bolest a vyrazil do Holandska. Medikamenty mi pomohly v tom, že jsem mohl alespoň chodit. Bohužel jsem se ale po nich cítil naprosto strašně.

Hned první den MS jsem navštívil prezentační stánek coMra-Terapie. Byla mi nabídnuta pomoc s bolestmi, které byly neustále a znemožňovaly mi téměř jakýkoliv pohyb. Začal jsem docházet na intenzivní terapii 2x za den. Výsledkem bylo, že jsem po první aplikaci pocítil úlevu od bolesti a pomalu jsem se mohl začít hýbat bez neustálých křečí a bolestí. Během pouhých dvou dní jsem se dostal konečně do stavu, že jsem mohl sednout do auta a celkem v klidu odjet zpět do ČR a to i bez všech prášků, které jsem první den terapie vysadil. Dnes, týden po první aplikaci coMra-Terapie, jsou záda téměř v pořádku.”

Jakub Strakoš, bývalý reprezentační trénér aerobiku, několikanásobný MS a ME v aerobiku, kategorie týmy, Praha

Nahoru