Legenda o Wing Chun

V dobách kdy bylo území Číny ovládáno rodinnými klany stál v jejich čele obvykle ten nechytřejší, nebo možná nejmocnější nebo nejsilnější a nejodhodlanější člen. Tito lokální vládci mohli ze své pozice rozhodovat mimo jiné o tom, koho a kdy si přivlastní.

V této době žila půvabná dívka jménem Yim Wing Chun a té byl pohlavárem jednoho rodinného klanu „nabídnut“ sňatek. Yim Wing Chun se shodou náhod znala s Ng Mui, mniškou ze Šaolinského kláštera, která v té době pracovala na novém stylu wu-shu (kung-fu). Ng Mui nabídla Yim Wing Chun řešení. Pokud spojí vlastní motivaci s jejími znalostmi o bojových uměních může svému nápadníkovi navrhnout přátelský zápas a pokud zvítězí, nebude si jej muset vzít.

Nápadník se návrhu samozřejmě vysmál, ale jelikož si zakládal na dobrých mravech, s odkladem sňatku souhlasil. Yim začala intenzivní roční trénink s Ng Mui. Po roce, k překvapení všech, Yim Wing Chun svého „nápadníka“ v zápase porazila.

Ng Mui na její počest pojmenovala svůj nový styl Wing Chun (v překladu: Everlasting Springtime, Nekončící jaro)

Tato legenda může sloužit jako příklad a inspirace k tomu, že pokud se spojí silná motivace žáka s prvotřídními znalostmi učitele, dají se dokázat velké věci.

Nahoru