Studenti

Co o nás říkají studenti

Mimořádná všestrannost: jen samotná rozcvička zapojí, kromě rukou a nohou zádové i břišní svaly, je tu aerobní část (řetězové údery a kopy), procvičení rovnováhy (na jedné noze), v neposlední řadě protažení a meditační část (sestava). Wing Chun Praha je „školou“ v tom nejlepším, tradičním a dnes bohužel pomalu mizejícím významu slova: spíše společenství než byrokratická instituce; místo, kde se učíte a můžete učit druhé, kde je každý trochu žákem a trochu učitelem. Jsme společenství v různých ohledech velmi pestré: chodí sem na jedné straně školáci a vysoko-školáci, nabušení třicátníci v nejlepší formě stejně jako poklidná kategorie 40+, otcové (a matky) od rodin stejně jako staří mládenci. Intelektuálové, úředníci, podnikatelé i manuálně pracující. Muži i řada zástupkyň něžného pohlaví, Češi, Slováci, Moraváci, cizinci ze západu i z východu, ....
Dalibor P.
Hledal jsem školu nebo bojové umění, které mě naučí, jak bránit sebe nebo mé blízké v situacích, kdy to bude třeba. Wing Chun mi dodalo sebedůvěru, vím, jak se v různých situacích zachovat, co dělat. V neposlední řadě jsem poznal spoustu skvělých lidí a zažil spoustu legrace jak na trénincích, tak na seminářích či soustředěních. Na Wing Chun jsem od začátku oceňoval přátelský přístup ve škole jak od ostatních, co školu navštěvují, tak od instruktorů a našeho Sifu.

Tréninky navštěvuji 2x až 3x týdně, protože mě baví. Když nejdu na trénink, trénuji i doma. Opravu mě to chytlo.

Proč bych Wing Chun doporučil? Člověk se naučí postarat se o sebe. Wing Chun je přímočaré, efektivní a v neposlední řadě zábavné.
Dušan K.
Wing Chun je pro mě ideální doplněk k mé sedavé práci. Pomáhá mi na má stará sportovní zraněni i spatné drženi těla. Je to pro mě čas, kdy můžu vypnout, cesta k osobnímu rozvoji a pochopeni, jak funguje naše tělo. S rostoucími zkušenostmi roste moje sebedůvěra, že dokáži pomoci svým blízkým nebo sobě v krizových situacích. Klade se důraz na efektivnost a přímočarost v sebeobraně, jak proti jednotlivci, tak i vice útočníkům. A chodí sem super lidi, se kterými se rad vidím i mimo trénink :)
Michal Ž.
Wing Chun kung fu je pro mě srdeční záležitost. Na Wing Chun se mi kromě sebeobranné stránky líbí především práce s vlastním tělem, a to trochu odlišným způsobem, než jsme zvyklí. Toto má pozitivní dopady na tělo, neboť se učíme řešit věci jinak nežli hrubou silou. Všichni jsou milí a na tréninku panuje přátelská atmosféra, která je pro mne také stěžejní. Určitě doporučuji všem, kdo chtějí být součástí skvělé party a zároveň se naučit něco užitečného.
Martin V.
Zamilovala jsem se do Wing Chun, protože je pro mne souhrnem toho, co jsem hledala posledních 7 let. Učí mně rozvíjet vnímavost vlastního těla, jako je jeho správné držení, struktura, rovnováha a rovněž jak uvolnit různá tělesná napětí. Navíc mi umožňuje si tato zjištění na hodinách prakticky ověřit. Pro mne jako ženu jde tréning ruku v ruce s navyšováním tělesné kondice a s možností učit se pro mne novému způsobu myšlení, jež je zaměřeno na techniku a ekonomii pohybu boje.

Tréning je pro mne odměnou za celodenní práci. Supr lidi a přátelská atmosféra. Mohu jen doporučit!
Adéla V.
...co dodat. Funkční, logický, nekomplikovaný přístup k sebekontrole...správné držení těla, zlepšení tělesné i duševní kondice, kontrola situace, přátelské prostředí + velmi praktické a účinné bojové umění jako bonus...to vše pod rouškou jednoduchosti, praktičnosti a úspornosti pohybu a vydané energie. MOZEK PORÁŽÍ HRUBOU SÍLU!!!
Štěpán M.
Sifu není jen výborným učitelem ale i člověkem. Těším se tak na každou novou lekci!
Miloš P.
S Wing Chun som začal pred necelými dvoma rokmi. Za ten čas ma to poriadne nakoplo, zvýšilo sebavedomie a je to pre mňa fajn spôsob ako si prečistiť hlavu po práci a zároveň pre seba niečo spraviť.
Patrik P.
TĚLO ŘÍZENÉ PEVNOU A SVOBODNOU VŮLI SE STÁVÁ DOKONALÝM NÁSTROJEM – Wing Chun je způsob sebepoznání.
Vadim F.
A great Wing Chun school. Sifu Dalibor trained under Sifu Jim in Australia, and through him from others from Australia and Hong Kong. He pursues constant learning. And even makes time for his students on a social level
Sifu Ywan
The school is giving me all what I need to keep working on my development as well as I love to practise with other students, we are all one large family and the energy (qi) which is around the place is just great and powerful. It deserves the five stars rating for the dedication and the educational process of many people who believed in the art and it all proves to be the right martial art for many, no matter of the age, gender or physical structure. It's one of the best schools for martial arts in the whole Czech Republic. I'm very lucky to be one of the students. I can only recommend this school to everyone who is willing to learn the Wing Chun Kung Fu at some amazing level. Thank you.
Arne T.
Nahoru